МОНТАЖ НА НАСТИЛКИ И ОБЛИЦОВКИ
ПОЛАГАНЕТО НА НАСТИЛКИ И ОБЛИЦОВКИ Е ФИЗИКА, ГЕОМЕТРИЯ И АЛГЕБРА, А МАЙСТОРА ПОКРИВАЩ ТРИТЕ УСЛОВИЯ Е ДОСТОЕН АТЛЕТ ЗА УВАЖЕНИЕ! „ Лепенето на плочки е основната дейност, а фугирането е грима. Грим, но не по-малко основен и точно в този краен момент редица майстори грешат.“
Коментар: „ По магазините се продават много на брой криви и несъръзменри плочки за малко или повече пари, но по страшното е платения аванс в кривите ръце на майстора, който ще ги положи."
НАСТИЛКИ И ОБЛИЦОВКИ:
Дойде ли ред за настилки, ремонта се намира пред своя финал. Теракота в банята се полага /лепи/ последен, веднага след полагането на фаянса по стените. А за финал следва окрайчване между пода и стените и фугиране. Като изпълнители в строителните ремонти, последните 2 години Ние сме свидетели на нова модна тенденция, която води до допускането на грешки при избора на плочки в банята. С риск много дизайнери от строително търговски магазини да ни се обидят, ще Ви дадем пример: Днес често дизайнерите предлагат релефни фаянсови плочки за монтаж по стени в баня, което води до ниско ниво на хигиена при бъдещата експлоатация. Порите между плочките пък от своя страна пропускат вода, а тя в последствие прониква зад тях и се застоява, което води до петна по фугите и в най-лошия случай поява на течове. От естетична гледна точка при използването на релефни и груби плочки в мокри помещения, води до усещането за малък обем на помещението, а то само по себе си в 90% от случаите е малко и не е препоръчително да се създава ефект за още по-малък обем. Така, че нашата препоръка е да се използват гланцирани и гладки фаянсови плочки или поне в по-голямата част от банята и по конкретно в зоната на душа, а плочки с релеф и пори да се използват , като декор в отдалечена част от душа. И все пак това е само наша препоръка, но изборът си остава Ваш.
Важен момент при настилките в мокри помещения или открити площи е отводняването. Мястото, където се намира отводнителния сифон, типа на сифона – дали е линеен или рогов имат огромна роля в естетиката, функционалността и комфорта, който се постига след крайния завършек на настилките. Пример: Ефектът „ дунавски вълни“ е наше наименование на случай, който сме длъжни, като професионалисти да избегнем. Той се постига като поставите два или повече рогови сифона на едно поле, например тераса и сифоните са равномерно разпределени по дължина. От което следва плочките да станат вълнообразни за да отведат водата до всеки един сифон – това е „дунавски вълни“ и със сигурност Вие не желаете това. Ние имаме правилните решения и сме готови да ви ги предложим.
При комбинация от два типа настилки, като например ламиниран паркет и плочки е важно да се предвидят основите под тях, така че двете настилки да постигнат една равнина без прагове и зъби. Същото важи и за банята, където ситуацията е по сложна, тъй като тук Ние зависим от тръбите положени на пода в банята и все пак решения има.
За Контакти
Направете заявка за Оглед или Консултация чрез лично съобщение или Ни се обадите на следния телефон:
Телефон за Kонтакти: